Kategorie
Nawozy ogrodnicze

Najlepsze nawozy dla roślin

Każdy chce mieć piękny ogród. Jeżeli nawozimy dobrze rośliny, to one pięknie będą kwitły. Kiedy zacząć nawozić rośliny po zimie? Jeżeli jako nawozu używa się kompostu, to najlepiej zacząć wtedy, gdy ziemia rozmarznie. Taki rodzaj nawozu dostarcza roślinom składników odżywczych. Jednak pojawia się minus przy takim nawożeniu, ponieważ kompost nie poprawia jakości gleby. W ogródku domowym warto zastosować nawozy wieloskładnikowe, ponieważ zawierają one niezbędne dla roślin makro i mikroelementy.

Czym różnią się dobre nawozy dla roślin organiczne i mineralne?

Nawozy organiczne to: komposty, preparaty biohumusowe, nawozy ptasie i oborniki. Natomiast nawozy mineralne dzielą się na: uniwersalne, specjalistyczne, wolnodziałające i dolistne. Teraz przedstawię dobre nawozy dla roślin. Będą to nawozy mineralne.
Azofoska- nawóz naturalny, 10 kg granulat
Jest to uniwersalny nawóz. Możemy zasilać nim drzewa krzewy owocowe, rośliny ozdobne. Ten nawóz posiada niezbędne składniki dla roślin.

Substral Osmocote do ogordu, 1,5 kg

Taki nawóz sprawdza się w uprawie truskawek oraz drzew owocowych i kwiatów. Ten produkt długo działa, dlatego nie spowoduje przenawożenia gleby. Substral Osmocote należy stosować raz na sezon.

Florovit- nawóz granulowany do roślin iglastych 8 kg

Ten produkt posiada składniki mineralne, które są zbilansowane w odpowiednich ilościach. Florovit jest przeznaczony dla roślin iglastych takich jak: modrzew, cis, świerk, sosna, jodła, cyprys oraz wiele innych. Należy ten nawóz stosować w kwietniu, w połowie czerwca oraz w połowie sierpnia.

Fructus Fosfan- nawóz do truskawek 25 kg

Produkt ten jest przeznaczony dla roślin rodzących owoce miękkie. Nawóz ten wzmacnia rozwój, poprawia koloryt owoców, ich liczebność oraz odporność na choroby.

Compo Floranid Quattro GB- do trawników 4,5 kg

Jest to produkt do pielęgnacji trawnika, który dostarcza potrzebnych składników pokarmowych. Nawóz trzeba stosować. od kwietnia do października. Podczas stosowania tego produktu, trawnik powinien być mokry, ponieważ granulki muszą przykleić się do liści chwastów.

Biopon- nawóz do kwiatów ogrodowych, 1 kg

Produkt posiada kompletny zestaw składników, które są niezbędne do długiego kwitnienia roślin ogrodowych.

Florovit- granulowany nawóz interwencyjny do trawników ANTYMECH, 4 kg

Nawóz ten przeznaczony jest do każdego rodzaju trawników wieloletnich, gdzie występuje mech. Produkt można aplikować na dwa sposoby: albo posypując tym nawozem trawnik lub stworzyć roztwór gotowy do podlewania.